Upratovanie bytových domov

Na čo netreba zabudnúť pri upratovaní spoločných priestorov bytového domu a čomu sa radšej vyhnúť?

Upratovanie spoločných priestorov bytového domu na prvý pohľad nepôsobí ako zložitá činnosť. Veď predsa len ide len o upratovanie a to zvládne každý. Ide však o častý omyl, ktorý bežne končí výmenou pani na upratovanie alebo nespokojnosťou vlastníkov bytov. Poďme sa teda pozrieť na čo si treba dať pozor a čomu sa treba pri hľadaní spoločnosti na upratovanie radšej vyhnúť.

Frekvencia bežného upratovania

Skúsená upratovačka alebo spoločnosť si vypočuje požiadavku ako často je požadované upratovať a následne doporučí vhodnú frekvenciu podľa vlastnej skúsenosti. Často krát tento návrh zohľadňuje zvýšenú frekvenciu v niektorých špecifických priestorov bytového domu, ktoré majú tendenciu vyžadovať častejšie čistenie ako napríklad vstupná hala alebo výťahy. Upratovanie je taktiež rozumné stanoviť na konkrétne dni a časy, kedy to vlastníci bytov najviac ocenia – ideálne počas pracovnej doby, kedy je v bytovom dome menší pohyb ľudí a tým pádom neprichádza k okamžitému znehodnoteniu upratania. V TEMPOS väčšinou poskytujeme upratovanie 2-3 týždenne pre bežné bytové domy.

Rozsah bežného upratovania

Každý by bol rád, keby bol bytový dom nonstop čistý, niektoré jeho časti však nie je potrebné upratovať častejšie ako raz mesačne alebo dva krát do roka. Príkladom sú požiarne schodiská v domoch s výťahom, alebo napríklad okná v spoločných priestoroch, ktoré netrpia znečistením toľko ako frekventované časti bytového domu. Správne nastavený rozsah a k nemu prislúchajúca frekvencia zabezpečí vlastníkom komfort, ale zároveň nezaťaží rozpočet bytového domu.

Čistiace prostriedky

Veľmi dôležitá súčasť kvalitnej služby sú použité prostriedky. Nejde len o to aby dezinfikovali, čistili a voňali, ale aj o ich použitie na vhodné materiály a hlavne použitie rozdielnych prípravkov na podlahu, zrkadlá a sklá, alebo výťah. Kvalitné prípravky majú potrebnú certifikáciu, sú zdravotne nezávadné a vhodné na použitie pre dané materiály. V TEMPOS-e používamé certifikované čistiace prostriedky a často používame aj špeciálne prípravky napríklad na odstránenie nálepiek, graffitov, alebo iných znečistení.

Mimoriadne upratovacie a čistiace práce

Do upratovania patria aj činnosti, ktoré je potrebné zabezpečiť menej často, napríklad len raz do roka. Služby ako čistenie garáže, čistenie dažďových zvodov a vpustí je síce menej časté ako bežbé upratovanie, vie však zabrániť vzniku škôd zo zatekania, ktoré môžu byť niekedy obrovského rozsahu. Tieto činnosti v TEMPOS-e nevykonávajú upratovačky, ale náš tím údržbárov.

Kontrola

Kontrolu upratovacích prác podvedome vykonáva každý vlastník bytu v dome. Niekedy však môže krátko po upratovaní prísť k opätovnému znečisteniu a diskusii o tom, či bolo upratovanie vykonané. Upratovacie denníky visiace na nástenke bytového domu už zďaleka nespĺňajú štandard modernej kontroly kvality. V TEMPOS-e je každé upratanie ukončené fotodokumentáciou, ktorú si klient v prípade záujmu môže skontrolovať.

Nahlasovanie požiadaviek

V TEMPOS-e okrem poskytovania upratovacích prác majú naši zamestnanci za úlohu nahlasovať akékoľvek nedostatky, ktoré si všimli. Či už nesvietiace svetlo, nefungujúci samozatvárač alebo aj zatekanie, či poškodenie. Vďaka nahláseniu týchto požiadaviek môžeme priamo komunikovať so správcom bytového domu, alebo predsedom spoločenstva vlastníkov bytov a naši údržbári môžu daný problém ihneď aj odstrániť.

Novinky a aktuality z dielne TEMPOS-u.

Pravidelne Vám predstavujeme naše služby, nové spolupráce a úspešné príbehy z našej dielne.

Odborné skúšky a revízie

1.7.2019

Zabezpečenie odborných skúšok v termínoch podľa zákona, s potrebnou odbornosťou aj s odstránením nedostatkov v bytovom dome zvládne Tempos za vás. čítaj ďalej..

Údržba bytového domu

4.4.2018

Správne nastavená a flexibilná údržba spoločných priestorov bytového domu nielen zvyšuje komfort vlastníkov, ale aj predchádza vzniku škodových udalostí a šetrí náklady. čítaj ďalej..

Upratovanie bytových domov

1.2.2018

Na čo netreba zabudnúť pri upratovaní spoločných priestorov bytového domu a čomu sa radšej vyhnúť? čítaj ďalej..

Domovník v bytovom dome

1.1.2018

Domovník v bytovom dome – prežitok alebo potrebná vec? čítaj ďalej..

Kontakt

Zaujalo vás nami ponúkané riešenie? Zanechajte nám svoje kontaktné údaje a náš obchodný team vás bude kontaktovať.

Vpíšte vaše meno prosím
Prosím, zadajte správu